Kaip taisyklingai valytis dantis?

Kaip taisyklingai valytis dantis?

Labai svarbu ne tik dantų šepetėlis, kurį naudojate, be taip pat ir taisyklinga dantų valymo technika. Netinkama dantų valymo technika gali pažeisti dantų emalį, dantenas ir burnos higiena bus nepakankama bei netinkamai pašalinus apnašas nuo dantų paviršiaus, vagelių, kaupsis apnašos bei formuosis dantų ligos.

Kad taisyklingai išsivalytumėte dantis, Jums tereikia:

 • Vieno iš „Tello“ dantų šepetėlių, išsirinkto pagal poreikį – labai minkšto, minkšto, vidutinio minkštumo ar vaikiško;
 • Dantų pastos, taip pat parinktos pagal poreikį;
 • Stiklinės vandens skalavimui;
 • Bei keleto laisvų minučių taisyklingam dantų valymo procesui atlikti;

Kadangi „Tello“ dantų šepetėlių šerelia pagaminti pagali patentuotą išmaniąją šerelių gamybos “Nollex“ technologiją, naudojant šiuos dantų šepetėlius prieš tai jų šlapinti vandeniu nereikia.

Tad Jums reikės:

 • Ant šepetėlio galvutės šerelių užtepkite ploną sluoksnį dantų pastos ir pradėkite valyti dantis nuo viršutinio žandikaulio viduriniųjų dantų iš kairės į dešinę (kairiarankiai tą daro iš dešinės). Laikykite dantų šepetėlį pakreipę 45 laipsnių kampu link dantenų taip, kad pusė šepetėlio šerelių būtų ant dantenų, o kita pusė ant dantų. Valykite dantis švelniais sukamaisiais judesiais jų visiškai nespausdami.
 • Vidiniams dantų paviršiams kartokite tuos pačius judesius, tačiau dantų šepetėlį laikykite kiek įmanoma vertikaliau. Plačiau išsižioję iš vidinės pusės atliekame šluojamuosius judesius nuo vidinės liežuvio ar gomurio pusės išorės link.
 • Valykite švelniais sukamaisiais judesiais kiekvieną dantį, nespauskite ir būtinai skirkite pakankamai laiko apnašų bei maisto likučių pašalinimui.

Atlikę išvardintus veiksmus, kruopščiai išskalaukite burną 2-3 kartus pakeitę vandenį.

Valykite dantis du kartus per dieną, ryte bei vakare, kad išvengtumėte dantų bei burnos ertmės ligų.
Juk Jūsų sveikata prasideda nuo sveikos burnos ertmės bei prižiūrėtų ir sveikų dantų!

 

Keletas naudingų patarimų, kad sveiki ir švarūs dantys Jus džiugintų kuo ilgiau:

 1. Valykite dantis du kartus per dieną. Rekmenduoajame ryte ir iš karto prieš einant miegoti. Naudinga dantis valyti ir po užkandžių, saldumynų ar rūgščių patiekalų dienos eigoje.
 2. Keiskite dantų šepetėlį vos tik pastebite, kad šepetėlis prarado formą ar lenkiasi į šonus – „Tello“ dantų šepetėliams naudojamos naujausių technologijų medžiagų dėka šepetėlio keitimo procesas bus itin retas.
 3. Nepamirškite visuomet išmesti ir pakeisti nauju dantų šepetėliu, persirgę gripu, peršalimu ar burnos ligomis.
 4. Rekomenduojama kiekvienam šeimos nariui turėti atskirą įdėklą šepetėliui, kad būtų kuo mažiau sąlyčio su kitų šeimos narių dantų šepetėliais. Tai neabejotinai padės išvengti burnos infekcijų bei ligų.
 5. Rekomenduojama po kiekvieno dantų valymo taip pat naudoti ir tarpdančių siūlą bei skalavimo skystį, kad tarpdančiuose užsilikę maisto likučiai bei apnašos būtų pašalintos.
Dalytis:

Palikti komentarą

Karaliaus Mindaugo

pr. 68-10, Kaunas, Lietuva

+370 676 62617

Skambinkite!

Darbo Laikas

Pir - Pen: 8:00 – 17 : 00

El. Paštas

info@simcha.lt