Kaip parinkti dantų šepetėlį mažyliams?

Kaip parinkti dantų šepetėlį mažyliams?

Rekomenduojame mažuosius mokyti bei pratinti prie kasdienės dantukų valymo rutinos, kad suaugus tai būtų ne būtinybė, o tiesiog kasdieninis įprotis, be kurio neįsivaizduojama ryto pradžia, ar dienos pabaiga. Ne mažiau svarbu ir naudoti specialias ir tam pritaikytas dantų valymo priemones, juk pirmieji dantų šepetėliai mažyliams neretai yra teisingų ir sveikų įpročių pradžia!

Vieni svarbiausių kriterijų renkantis vaikišką dantų šepetėlį – dydis ir minkštumas. Dantų šepetėlio galvutė turi atitikti burnos dydį, o šereliai turi būti minkšti, kad nesužeistų dantenų. Taip pat patartina atkreipti dėmesį ir į tai, kad šepetėlio kotelis būtų pritaikytas mažyliams ir būtų patogiai suimamas vaiko rankytėje.

Atsižvelgus į nurodytus kriterijus, dantų šepetuko spalva, jo apipavidalinimas, neturi jokios reikšmės valymo kokybei.

Paveikslėliai yra tik būdas lengviau pripratinti mažuosius prie dantukų valymo proceso. Žaidimo forma vaikams viską daryti yra kur kas paprasčiau, o tėveliams svarbu išmokyti mažylius tinkamai valytis dantis ir pamėgti šį procesą.

Rekomenduojame „Tello Kids premium“ dantų šepetėlius mažyliams, sukurtus specialiai vaikams bei jų pirmiems burnos higienos poreikiams patenkinti.

  • Dantų šepetėlai pagaminti naudojant keturių šerelių išsišakojimo technologiją. Tai lemia, kad iš viso viename dantų šepetėlyje yra daugiau nei 10 400 labai minkštų plaušelių.
  • Dantų šepetėlių gamybai naudotas naujausias pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamas itin aukštos kokybės PET plastikas, leidęs išgauti ypatingai skaidrių bei sodrių gaminio spalvų spektrą bei tobulų formų dizainą, įpareigojantį taisyklingai laikyti dantų šepetėlį ir tuo pačiu apsaugoti nuo per stipraus spaudimo valantis, taip išsaugodamas nepažeistus mažylių dantis bei dantenas.
  • Maža, ovalo formos dantų šepetėlio galvutė užtikrins idealų kiekvieno dantuko nuvalymą ir neleis kauptis bakterijoms bei susidaryti apnašoms.

Svarbu!

Nuo to laiko, kai vaikui išdygsta viršutiniai keturi kandžiai, rekomenduojama dantis valyti ne tik vandeniu ir dantų šepetėliu mažyliams, bet ir dantų pasta (su iki 500 ppm fluoro). Įsigykite mažylio mėgstamo skonio dantų pastą, tačiau nepamirškite prižiūrėti ir įsitikinti, kad vaikas nevalgo dantų pastos, o ją išspjauna, nes suvalgius didesnį kiekį pastos galima apsinuodyti.

Tačiau, jeigu net ir tėvelių dedamos pastangos pratinti vaiką prie šios būtinos kasdienės rutinos nepasiteisina ar tiesiog nematėte poreikio pratinti prie dantų valymo rutinos ir dabar vaikas nenoriai tą daro, galite išbandyti šiuos patarimus:

  • Paprašykite lankomo darželio auklėtotojų surengti vaikams pamokėlę apie dantukų valymo būtinybę, juk pavyzdys užkrečia. Jei mažylis dar neina į jokią ugdymo įstaigą, pažiūrėkite drauge su vaiku smagų animacinį mokomąjį filmuką, kurių tikrai rasite internete.
  • Leiskite mažyliui pačiam išsirinkti dantų šepetėlį, jo spalvą, piešinukus. Savarankiškumas neabejotinai skatina ir atsakomybę.
  • Vyresniam vaikui galima naudoti specialias priemones, kurios nuspalvina nekokybiškai išvalytas dantų vietas, taip padedant vaikui išmokti išsivalyti dantukus tinkamai.
  • Nuveskite savo mažylį pas Jums žinomą odontologą, kuris moka bendrauti su vaikučiais ir paprašykite papasakoti apie burnos priežiūrą ir dantukų valymo būtinybę.
  • Labai svarbu tėveliams atminti, kad negalima grasinti vaikui, jog jeigu šis nevalys dantų, tai teks eiti pas dantų gydytoją, kad juos taisytų ar net išrautų. Odontologai yra draugai, kurie nori padėti pasirūpinti dantų sveikata ir vaikas nuo pat mažens turi būti to mokomas.

Mieli Tėveliai, nepamirškite, kad mūsų mažyliai nuo pat pirmų dienų jau yra asmenybės ir norint , kad į platų ir nuostabų pasaulį jie žengtų su gražia ir spindinčia šypsena, Tėvelių pagalba ir pastangos yra būtinos.

„Tello“ linki kantrybės Tėveliams ir sveikų bei laimingų šypsenų vaikams !

Dalytis:

Palikti komentarą

Karaliaus Mindaugo

pr. 68-10, Kaunas, Lietuva

+370 676 62617

Skambinkite!

Darbo Laikas

Pir - Pen: 8:00 – 17 : 00

El. Paštas

info@simcha.lt